Klasyki Polityki

Piekło Olewników

Tamtej nocy porwano Krzysztofa Olewnika

Olewnikowie do końca wierzyli, że Krzysio wróci żywy. Matka  przeżywała jego zniknięcie po matczynemu - płakała i modliła się. Ojciec Włodzimierz też płakał, ale tylko wieczorami. Fot. Paweł Kubicki / REPORTER Olewnikowie do końca wierzyli, że Krzysio wróci żywy. Matka przeżywała jego zniknięcie po matczynemu - płakała i modliła się. Ojciec Włodzimierz też płakał, ale tylko wieczorami. Fot. Paweł Kubicki / REPORTER
Sławomir Kościuk, skazany za udział w porwaniu i zabójstwie Krzysztofa Olewnika, popełnił ­samobójstwo w celi więziennej. Według rodziny ofiary to kolejny dowód, że z szajką bandytów ktoś jeszcze współpracował, przekazywał informacje ze śledztwa, a teraz usuwa wspólników.

Krzysztofa Olewnika – miał wtedy 25 lat – porwano nocą z 26 na 27 października 2001 r. Późnym wieczorem w jego domu w Drobinie skończyło się małe przyjęcie. Ojciec Krzysztofa – Włodzimierz Olewnik, właściciel dwóch ubojni i zakładów mięsnych, zaprosił do domu syna kilku oficerów policji z Płocka. Impreza miała załagodzić jakiś drobny spór z policjantami z drogówki.

Było kulturalnie i miło. Na koniec Krzysztof rozwiózł gości. Do domu wrócił po północy. Zaraz potem wdarli się tam napastnicy.

Polityka 15.2008 (2649) z dnia 12.04.2008; Ludzie; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło Olewników"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >