Kalendarium prac komisji
Prace komisji dzień po dniu

2009

4 listopada

Sejm powołał komisję śledczą do zbadania afery hazardowej. Za było 424 posłów, przeciw tylko trzech, 12 wstrzymało się od głosu.

6 listopada

Na przewodniczącego komisji został wybrany poseł PO Mirosław Sekuła, na wiceszefa – Bartosz Arłukowicz z klubu Lewicy. Drugim wiceprzewodniczącym miał zostać przedstawiciel PiS (Zbigniew Wassermann), ale posłowie PO zablokowali jego wybór.

4 grudnia

Pierwsze przesłuchania. Zeznania złożyli: Małgorzata Hirszel, sekretarz Komitetu Stałego Rady Ministrów, Anna Cendrowska, była zastępczyni dyrektora departamentu służby celnej w resorcie finansów oraz Jacek Uczkiewicz, były wiceminister finansów w rządzie Leszka Millera.
Tego samego dnia ze składu komisji zostali wykluczeni posłowie PiS – Zbigniew Wassermann. Powód – jako członkowie rządów PiS mieli brać udział w procesie powstawania ustawy hazardowej i musieli zostać przesłuchani. A według sejmowych prawników takie osoby nie mogą wchodzić w skład komisji śledczej.

28 grudnia

Zeznania składają Kempa i Wassermann.

 

2010

5 stycznia

Zbigniew Wassermann złożył zeznania na posiedzeniu zamkniętym.

8 stycznia

Decyzją Sejmu, do grona członków komisji hazardowej wracają Beata Kempa i Zbigniew Wassermann.

12 stycznia

Przesłuchania wiceministra finansów Jacka Kapicy, byłego wiceszefa resortu za rządów SLD Wiesława Ciesielskiego oraz byłego wiceministra finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Mariana Banasia.

13 stycznia

Przesłuchania ministra finansów Jacka Rostowskiego, byłej minister finansów z czasów rządu PiS Zyty Gilowskiej i Marka Wagnera, byłego szefa kancelarii premiera Leszka Millera.

14 stycznia

Przed komisją stawiło się aż sześć osób. Były to: Jan Kubik, były poseł PSL, który w latach 2002-2003 przewodził podkomisji zajmującej się rządowym projektem nowelizacji ustawy hazardowej oraz byli i obecni posłowie, którzy w mniejszym lub większym stopniu byli zaangażowani w jej tworzenie. To Marek Wikiński z SLD, Stanisław Ożóg z PiS, Ryszard Maraszek z SLD, Piotr Gadzinowski z SLD oraz Leszek Cieślik z PO.

15  stycznia

Przesłuchanie Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

19 stycznia

Przesłuchanie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

20 stycznia

Przesłuchanie Jacka Cichockiego, sekretarza kolegium do spraw służb specjalnych.

21 stycznia

Zeznania złożył były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Przed komisją stawił się również były szef klubu SLD Jerzy Jaskiernia.

22 stycznia

Przesłuchanie byłego ministra sportu Tomasza Lipca.

26 stycznia

Przed komisją stawili się szef doradców premiera Michał Boni oraz były minister w kancelarii premiera Zbigniew Derdziuk.

28 stycznia

Przesłuchanie byłego ministra sportu – Mirosława Drzewieckiego. 

29 stycznia

Przesłuchanie byłego wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda (PO) i byłego wiceministra skarbu za rządów PiS Pawła Szałamachy.  

3 lutego

Przed komisją stanął były minister spraw wewnętrznych i administracji, obecny szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

4 lutego

Posłowie przesłuchali premiera Donalda Tuska.

5 lutego

Zeznania złożył były premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

9 lutego

Przed komisją stawili się Grzegorz Maj, doradca premiera Jarosława Kaczyńskiego i Tomasz Malarz - były dyrektor w Ministerstwie Sportu z czasów ministra Tomasza Lipca.

10 lutego

Przesłuchanie byłego premiera Leszka Millera oraz posłanki Lewicy Anity Błochowiak.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną