Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego będzie przeniesiony
Koniec sporu na Krakowskim Przedmieściu – stojący przed Pałacem Prezydenckim krzyż zostanie przeniesiony do kościoła św. Anny.
Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Decyzję taką podjęli we wtorek wieczorem przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Kurii Archidiecezjalnej, Duszpasterstwa Akademickiego oraz ZHR i ZHP. Krzyż zostanie przeniesiony do jednej z kaplic kościoła akademickiego św. Anny, bo – jak napisano we wspólnym komunikacie – „miejscem najbardziej godnym tego Krzyża i jego symboliki jest świątynia".

Komentarz Adama Szostkiewicza po decyzji o przenosinach

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to się stanie. Ze słów rektora św. Anny, ks. Jacka Siekierskiego wynika, że prawdopodobnym terminem jest 5 sierpnia, czyli dzień, w którym wyruszy z Warszawy pielgrzymka studentów na Jasną Górę. - Chcemy, żeby tą pielgrzymkę poprowadził właśnie ten krzyż – powiedział ks. Siekierski w TVP Info.

Komentarz Daniela Passenta na blogu

Krzyż przed Pałacem Prezydenckim pojawił się 12 kwietnia, dwa dni po katastrofie pod Smoleńskiem. Ustawili go harcerze z ZHP, ZHR i Stowarzyszenia Harcerzy Katolickich „Zawisza”. Fundatorem był ojciec jednego z nich.

PEŁNA TREŚĆ WSPÓLNEGO KOMUNIKATU WS. KRZYŻA >>

 

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną