Biura poselskie, które przyciągają kłopoty

Politbiura
Debata o sensie funkcjonowania biur poselskich byłaby nie na rękę wszystkim ugrupowaniom. Lepiej więc im jej nie podejmować.
Biuro PiS w Rybniku
Dominik Gajda/Agencja Gazeta

Biuro PiS w Rybniku

Łódź, ulica Piotrkowska. Na odcinku kilometra swoje biura poselskie ma tu dziewięciu posłów. Dwoje kolejnych urzęduje kilka kroków stąd: Joanna Kluzik-Rostkowska przy ul. Rewolucji 1905 r., a Jarosław Jagiełło – na końcu przylegającego do „Pietryny” pasażu Schillera.

Gdy Ryszard C. wtargnął do biura Jagiełły, ciężko raniąc jego asystenta 39-letniego Pawła Kowalskiego i zabijając 62-letniego Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, wiadomość o tym błyskawicznie dotarła do sąsiednich biur poselskich.

Podsłuchiwani przez UFO

– Pomyślałam o ludziach, którzy przychodzą do nas. Tych, którzy nie chcą niczego załatwić, tylko naubliżać, wyładować się. Czasami wydaje się, że wystarczy nieostrożne słowo i nastąpi wybuch – mówi Wanda Kowalska, którą ze względu na bardzo podobny głos i nieco podobny wygląd wielu myli z jej pracodawczynią poseł Iwoną Śledzińską-Katarasińską z PO.Tomasz Kucharski jest asystentem Sławomira Woracha z PiS dopiero od dwóch miesięcy, ale także miał już do czynienia z takimi interesantami: – Potrafią opowiadać o swoich sprawach przez kilka godzin. Nie zawsze mam tyle czasu, ale gdy chce się im przerwać, bardzo się denerwują. Inni z kolei obawiają się rozmawiać ze względu na podsłuchy.

Dla Izabelli Fluderskiej-Muchy, która w biurach poselskich pracuje już od 9 lat (obecnie u Mirosława Drzewieckiego), podsłuchiwani przez służby, UFO czy telewizor to już żadna nowość: – Ale ostatnio zaskoczył mnie facet, który twierdził, że sąsiad wywozi mu ciężarówkami zapach z trawnika.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną