Samobójca skarży policję, bo przeżył

Źle odcięty
W Szczecinku samobójca podnosi przed sądem, że życie ocalono mu niestarannie.
Autoagresywnie nastawiony Powód w stanie ograniczającym percepcję powziął inicjatywę powtórnego powieszenia się.
Łukasz Rayski/Polityka

Autoagresywnie nastawiony Powód w stanie ograniczającym percepcję powziął inicjatywę powtórnego powieszenia się.

Przypadek ten jest sądownie precedensowy, a społecznie osadzony w szerokim kontekście małego miasta. Samobójca (dalej zwany Powodem) wyszedł z założenia, że organy państwowe naruszyły jego indywidualny interes jako obywatela poprzez nieudolne przeprowadzenie cięcia pętli samobójczej, skutkiem czego Powód doznał uszczerbku na zdrowiu. Uszczegóławiając: hospitalizacja ocalonego Powoda trwała przez okres ponad dwóch miesięcy na oddziale intensywnej terapii, nie przynosząc całkowitego uleczenia. Jak też nie skutkując powrotem do emocjonalnego status quo sprzed wypadku (szczegóły niżej).

Feralny wieczór miał miejsce 29 sierpnia 2007 r. jako konsekwencja nagłego napięcia spowodowanego odrzuceniem uczuć. Powód, lat 26, zatrudniony w roli pakowacza w zakładzie produkcji paneli wiórowych, powziął telefonicznie informację o ustaniu jego związku z Moniką (dalej zwaną Licealistką), lat 17.

O Licealistce wiadomo, że wychowywana była bez udziału ojca, co tłumaczyć może jej tymczasowe zauroczenie Powodem jako dojrzałym mężczyzną. Powód nie mógł jednak liczyć na akceptację przez Matkę Licealistki, co kładło się cieniem na pozytywnych emocjach wewnątrz związku. Przykrość rozstania, dodatkowo potęgowana przez fakt zamieszkiwania o dwa budynki od siebie, zaskutkowała pojawieniem się Powoda pod oknami młodej kobiety w celach samobójczych.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną