Jak agent Tomek o głosy wyborców walczy

I’m Tomek, agent Tomek
Kalendarium agenta Tomka, kandydata do Sejmu z listy PiS, jest napięte. Panie pieką agentowi ciasta i obdarowują koszami jabłek – na znak owocności przedwyborczych spotkań.
Dzień z życia agenta Tomka - spotkanie z wyborcami w Rudzie Malenickiej w Świętokrzyskiem.
Piotr Małecki/Napo Images

Dzień z życia agenta Tomka - spotkanie z wyborcami w Rudzie Malenickiej w Świętokrzyskiem.

Od kilku tygodni były tajny agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego (znany m.in. ze złamania kariery politycznej posłance Beacie Sawickiej i jurorskiej celebrytce Weronice Marczuk) objeżdża świętokrzyskie wsie. Jest ostatni na tutejszej liście kandydatów PiS do Sejmu. Absolwent socjologii, autor pracy dyplomowej o złodziejach samochodów, Człowiek Roku 2008 „Gazety Polskiej”, po dekonspiracji został wysłany przez CBA do Wrocławia i posadzony za biurko. Tak – mówi na spotkaniach – państwo zmarnowało jego potencjał. Mając 34 lata wybrał emeryturę (4 tys. zł), ale nie da się zastraszyć. Jest zdeterminowany w służbie dla ojczyzny. Choć jeszcze niewielu coś mówi nazwisko Kaczmarek, na plakatach, które umajają wiejskie płoty, pod fotografią Agenta jest jego motto: Ostatni na liście, pierwszy dla Polski.

15 września, Piotrków Trybunalski, popołudnie. Panie poprawiają lniane ściereczki na brytfankach, żeby ciasta nie wyschły. Piekły osobiście dla pana Tomasza. Ojej, zapomniały talerzyków. Może skoczyć do Żabki po jednorazowe? Jak pan Tomek będzie jadł? Nie siadaj, Anetka, w pierwszej ławce, nie będziesz mogła spojrzeć mu w oczy. No, ta Sawicka to faktycznie mogła mu ulec.

Biała Podlaska, liceum katolickie, 24 stycznia 2011 r.

Agent, jeszcze nie kandydat, opowiada, jak niedawno był na spotkaniu w Grodzisku Mazowieckim. To tam właśnie padła z sali propozycja, żeby zaangażował się w sprawy polityczne.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną