Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Przejeżdżamy na czerwonym świetle

Rozmowa z Wiesławem Walendziakiem, przedsiębiorcą, byłym politykiem

Wiesław Walendziak - absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Był prezesem TVP (1994-1996), szefem kancelarii premiera Jerzego Buzka, posłem na sejm III i IV kadencji. Wiesław Walendziak - absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Był prezesem TVP (1994-1996), szefem kancelarii premiera Jerzego Buzka, posłem na sejm III i IV kadencji. Kuba Dąbrowski/Przekrój / Forum
O tym, dlaczego dziś w polityce nie widzimy tego, co najważniejsze, i jak się rozeszły drogi pampersów - mówi Wiesław Walendziak.
Wiesław Walendziak od 2005 r. jest wiceprezesem spółki Prokom Investments.Tadeusz Późniak/Polityka Wiesław Walendziak od 2005 r. jest wiceprezesem spółki Prokom Investments.

Janina Paradowska: – O czym dzisiaj rozmawia się w świecie biznesu?
Wiesław Walendziak: – O reformie emerytalnej w Polsce, o konsekwencjach wyborów we Francji i Grecji, o europejskim pakcie fiskalnym i o największej umowie gospodarczej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, zawartej pomiędzy Exxon Mobile a Rosnieftem. Ta umowa w sensie ekonomicznym może zmienić bardzo dużo. Jej wartość szacowana jest powyżej 500 mld dol.

Polityka 22.2012 (2860) z dnia 30.05.2012; Rozmowa Polityki; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Przejeżdżamy na czerwonym świetle"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >