Śledztwo dziennikarzy „Guardiana” ujawniło, że maltański rząd sprzedawał obywatelstwa i prawa stałego pobytu bogaczom z niedemokratycznych państw. I nieźle na tym zarobił.
Nie było zmiany traktatów, ale Unia jest dziś zupełnie inna niż 20 lat temu. Co z tego wynika dla Polski? Rozmowa z Szymonem Ananiczem.
Technologia zaangażowana do walki z koronawirusem nie tylko nie jest cudownym panaceum na kryzys, ale pociąga za sobą serię mniej lub bardziej niepożądanych konsekwencji.
Czy Europejski Zielony Ład padnie w Polsce łupem populistów, czy da się tego uniknąć? Rozmowa z dr. hab. Przemysławem Sadurą.
Bruksela żyje nadzieją, że niemiecki Trybunał Konstytucyjny pozwoli na sztandarowy koronakryzysowy projekt UE. Ale nie ma pewności, czy nie dojdzie do znacznych opóźnień.
Z Unii nas nie wyrzucą, co najwyżej wstrzymają dotacje. Drobiazg. Po co premier Mateusz Morawiecki idzie do Trybunału Julii Przyłębskiej w sprawie orzeczeń TSUE?
Boris Johnson ogłosił doktrynę globalnej Brytanii. Londyn nie ma pieniędzy, by być wielkim mocarstwem, więc będzie mocarstwem kieszonkowym, skupionym na interesach w Azji. A to oznacza mniej zdolności obronnych Europy.
Do konfliktu o AstraZenekę doszedł spór o zmianę podziału szczepionek w Unii. Podnoszone przez Wiedeń oskarżenia o „bazar” rodzą obawy o nowe niesnaski na linii wschód–zachód.
Wysłuchania w sprawie Krajowego Planu Odbudowy to kwiatek do kożucha czy realne konsultacje? Rozmowa z Karoliną Dreszer-Smalec, prezeską Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Boris Johnson lobbuje u przywódców UE, by zezwolili na eksport AstraZeneki do Wielkiej Brytanii z zakładów produkcyjnych w Holandii. Rosyjski Sputnik znów atakuje Brukselę.