Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Zielony lew

PSL przed Kongresem

Sondaże dla PSL są niełaskawe, w wielu z nich ludowcy spadają poniżej progu wyborczego. Sondaże dla PSL są niełaskawe, w wielu z nich ludowcy spadają poniżej progu wyborczego. Bartosz Krupa / EAST NEWS
Chyba wszyscy w PSL znają ulubiony dowcip prezesa Pawlaka: dwóch facetów idzie przez busz i napotyka lwa. Musimy się bronić, mówi Pierwszy, i szuka jakiegoś kija. Uciekajmy – mówi Drugi. Ale przecież lew jest szybszy od nas – zauważa Pierwszy. Ale ja jestem szybszy od ciebie... To nieźle ilustruje sytuację przed kongresem PSL.
Pawlak może jeszcze dziś prześcignąć Piechocińskiego, ale partia, jak ten lew w buszu, wygląda na głodną i rozdrażnioną.Franciszek Mazur/Agencja Gazeta Pawlak może jeszcze dziś prześcignąć Piechocińskiego, ale partia, jak ten lew w buszu, wygląda na głodną i rozdrażnioną.

Janusz Piechociński wierzy, że wygra z Waldemarem Pawlakiem. Na razie zbiera siły i sojuszników. Twierdzi, że głosy delegatów – których ponad tysiąc przyjedzie 17 listopada do hali BGŻ Arena w Pruszkowie – ma policzone i wychodzi mu, że zgromadził ich ponad połowę, może nawet pod 60 proc. Ale doświadczeni w niejednych wyborczych zmaganiach ludowcy mówią, że Piechociński bardziej się podoba, ale Pawlak go prześcignie. Od dawna mówiło się, że jeśli obecny wicepremier dotrwa na swym stanowisku rządowym do kongresu, ma wygraną w kieszeni.

Polityka 46.2012 (2883) z dnia 14.11.2012; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielony lew"
Reklama