Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Budujemy mosty (urlopowe)

Długi weekend w 2013 roku? To proste

Urlopowe mosty w 2013 r. Urlopowe mosty w 2013 r. Polityka
W nowym kalendarzu będzie wyjątkowo korzystny układ dni świątecznych, co pozwoli nam obficie korzystać z dobrodziejstwa budowania długich weekendowo-urlopowych pomostów.

W zwalniającej polskiej gospodarce w 2013 r. będzie ogólnie mniej pracy, co odbije się na wskaźnikach bezrobocia. Ale mniej pracy będą mieć także etatowcy, bo w nowym roku mamy obowiązek przepracować 2008 godzin, o 8 mniej (jeden dzień roboczy) niż w 2012 r. W nowym kalendarzu będzie też wyjątkowo korzystny układ dni świątecznych, co pozwoli nam obficie korzystać z dobrodziejstwa (dla jednych) bądź przekleństwa (dla drugich) budowania długich weekendowo-urlopowych pomostów.

Z pierwszej okazji można już skorzystać na przełomie starego i nowego roku, rozpoczynającego się od wtorku. Wystarczyło wziąć 4 dni urlopu, by zbudować sobie pierwszy 9-dniowy wypoczynkowy pomost, od 29 grudnia do 6 stycznia. Poza świątecznym wielkanocnym poniedziałkiem w 2013 r. jeszcze trzy inne święta i zarazem dni wolne od pracy będziemy obchodzić w piątek bądź w poniedziałek. Są to: 3 Maja i Wszystkich Świętych (wypadające w piątek) oraz Święto Niepodległości (w poniedziałek). Wtedy, bez starań z naszej strony, i tak mieć będziemy trzydniowe przerwy w pracy. Wystarczy wziąć tylko dzień urlopu, aby zorganizować sobie 5-dniowy weekend „majowy” (1–5 maja), 4-dniowy „bożociałowy” (30 maja–2 czerwca), 4-dniowy „maryjny” (15–18 sierpnia) i 5-dniowy „gwiazdkowy” (25–29 grudnia). Możliwości budowania dłuższych weekendów znacznie się zwiększą, jeśli do kalendarzowych świąt dołożymy więcej dni z własnego urlopu. Wystarczy choćby wziąć 3 dni urlopu, by odpoczywać przez 9 dni na przełomie kwietnia i maja (27 kwietnia–5 maja). Wyjątkowo korzystna okazja pojawia się na koniec 2013 r. Jeśli zostawimy sobie 5 dni z przysługującego nam w tym roku urlopu i dołożymy do nich 2 dni z puli roku 2014, to „kosztem” tych 7 dni urlopu, zbudujemy sobie 17-dniowy wypoczynkowy pomost (21 grudnia–6 stycznia 2014).

Okazji do wypoczynku nie musimy już nawet sami wyszukiwać – wystarczy na stronie www.kalendarzswiat.pl/urlop/2013 na urlopowym suwaku zaznaczyć liczbę dni urlopu, które chcemy przeznaczyć na wypoczynek, a program w elektronicznym kalendarzu wskaże nam najkorzystniejsze warianty ich wykorzystania, uwzględniając ustawowe dni wolne od pracy. Miłego planowania!

Polityka 01.2013 (2889) z dnia 01.01.2013; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Budujemy mosty (urlopowe)"
Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną