Kraj

Kryśka rządzi

Posłanka Pawłowicz, czyli PiStolet prezesa

Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. Stanisław Kowalczuk / EAST NEWS
Nie umknęło to uwadze dziennikarzy: podczas ostatniej sejmowej debaty na temat związków partnerskich Krystyna Pawłowicz siedziała w fotelu samego Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS był tego dnia nieobecny z powodów rodzinnych i zdrowotnych.

Posłanka Pawłowicz kilkakrotnie wchodziła na mównicę, aby w imieniu partyjnego klubu powiedzieć, że w związkach homoseksualnych nie dopatruje się pożycia. Że jest to jedynie jałowe użycie drugiego człowieka traktowanego jak przedmiot; praktykowanie egoistycznych i nieuporządkowanych pragnień na koszt państwa. I wracała na miejsce prezesa.

Krysia nie należy do PiS – mówi znajoma posłanki. – Ale w prezesa jest wpatrzona.

Przyznaje to sama Pawłowicz w „Super Expressie”: jej największe autorytety życiowe to rodzice, po rodzicach Jarosław Kaczyński. Jest PiStoletem prezesa, żartuje się w Sejmie.

(…)

Monika Płatek, prawniczka, wykładowczyni uniwersytecka, feministka, pamięta, jak pod koniec lat 70. przygotowywały się z Krystyną do aplikacji sędziowskiej. Przez dwa lata były bliskimi koleżankami. – Krystyna była zupełnie obojętna w sprawach wiary – mówi Monika Płatek. – Jej poglądy były zbliżone raczej do socjaldemokracji. Miała poczucie humoru, szybkie riposty, ale nie zjadliwe, nie przekreślające ludzi…

Cały artykuł Marcina Kołodziejczyka w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym w kioskach, w wydaniu na iPadzie i w Polityce Cyfrowej.

 

Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną