Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Kasa mniejsza i jaśniejsza

Jak finansujemy partie polityczne

PO otrzymuje nieco ponad 17 mln zł rocznie. PO otrzymuje nieco ponad 17 mln zł rocznie. Marek Sobczak, Tadeusz Późniak, Leszek Zych / Polityka
Płacić partiom z budżetu czy nie? To teraz niemal najważniejsze pytanie w polskiej polityce. Ale problem nie leży dziś w tym, skąd partie mają pieniądze – ale jak je wydają i na co.
PiS – 16 mln zł dotacji rocznie.Marek Sobczak, Tadeusz Późniak, Leszek Zych/Polityka PiS – 16 mln zł dotacji rocznie.

Dla premiera sprawa jest jasna. I to od dawna. – Możecie zlikwidować subwencję, nie obchodzi mnie to. Poradziliśmy sobie bez niej wcześniej, poradzimy sobie i teraz – mówił na jednym ze spotkań kierownictwa klubu PO jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu. Przeforsował wówczas obcięcie budżetowych pieniędzy dla partii politycznych o połowę. Choć w kierownictwie Platformy wiele osób opierało się temu pomysłowi, Tusk zupełnie je zignorował.

Polityka 26.2013 (2913) z dnia 25.06.2013; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Kasa mniejsza i jaśniejsza"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022