Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Piechociński na grzybach

PSL wymieni sobie prezesa?

Pojawiły się spekulacje, że działacze PSL myślą o zmianie prezesa.

Liczba podróży po kraju Janusza Piechocińskiego i jego dialogowanie ponad podziałami nie przekłada się na wymierne sukcesy jego partii. Przekonanie, że sondaże teraz wprawdzie słabe (ostatnio tak marne jak nigdy wcześniej) przełożą się ostatecznie na przyzwoity wynik w wyborach, znika z ludowych szeregów.

Odnowa wyraźnie się nie sprawdziła. Piechocińskiemu znacznie lepiej idzie zbieranie grzybów, o czym na bieżąco informuje na swoich stronach społecznościowych, niż przewodzenie partii. Zrezygnuje czy go odwołają?

Jeszcze nie tak dawno zachwycano się, że PSL to partia o najbardziej demokratycznych procedurach wyborczych, że dzięki nim może nawet zmienić prezesa. Dziś zachwyt nad tym osiągnięciem demokracji wyraźnie zmalał.

Szczęśliwie dla siebie zapobiegliwi ludowcy w swoje tak demokratyczne procedury wpisali, że wolę większości może zmienić mniejszość, czyli znacznie mniej od kongresu liczna Rada Naczelna partii. I tak też się zazwyczaj dzieje, że to ona zmienia prezesów, co uznawane jest za działanie racjonalne, choć mało demokratyczne.

Polityka 30.2013 (2917) z dnia 23.07.2013; Komentarze; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "Piechociński na grzybach"
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną