Kraj

Latający Cyrk Antoniego Macierewicza

Smoleński teatr absurdu

Dla PiS Macierewicz od pewnego czasu jest nie tylko nadzieją na emocjonalne wiązanie elektoratu, ale też coraz większym kłopotem. Dla PiS Macierewicz od pewnego czasu jest nie tylko nadzieją na emocjonalne wiązanie elektoratu, ale też coraz większym kłopotem. Wojciech Barczyński / Forum
Antoniemu Macierewiczowi udało się zamienić tragedię w kabaret. Czy kompromitacja jego zespołu spowoduje kryzys całej ideologii smoleńskiej i zmniejszy polityczne wpływy PiS?
Antoniemu Macierewiczowi udało się stworzyć efektowną iluzję.Thomas Roepke/Corbis, Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Antoniemu Macierewiczowi udało się stworzyć efektowną iluzję.

Antoni Macierewicz strzela z szybkością pistoletu maszynowego: niemal codziennie nowe zawiadomienie do prokuratury, nowi świadkowie, zapowiedzi kolejnych ekspertyz (także z NASA), wniosek o Trybunał Stanu dla premiera Tuska, kolejne konferencje smoleńskie. Poseł Macierewicz najwyraźniej wpada w popłoch i znaną sobie metodą nieprzyjmowania faktów do wiadomości próbuje zakrzyczeć rzeczywistość. A ona coraz bardziej skrzeczy, a nawet wrzeszczy. Jego zespół parlamentarny przez kilkanaście miesięcy budował konstrukcję zamachu, która się właśnie widowiskowo wali.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Ożywianie mózgu po śmierci i transplantacja głowy. Czy istnieją granice neuronauki?

Badaczom udało się wznowić niektóre funkcje mózgów pobranych od świń, a inny naukowiec chciałby przeprowadzić transplantację ludzkiej głowy.

Piotr Rzymski
22.04.2019
Reklama