Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Nowy zakład Pascala

Co będzie, jeśli PiS wróci do władzy?

Maleje wiara, że Platforma obroni się przed Kaczyńskim, a więc zarazem zmniejsza się determinacja, aby podtrzymywać Platformę w dobrej formie. Maleje wiara, że Platforma obroni się przed Kaczyńskim, a więc zarazem zmniejsza się determinacja, aby podtrzymywać Platformę w dobrej formie. Łukasz Ostalski / Reporter
Nie wiadomo jeszcze, czy PiS obejmie władzę, ale widać, że wielu dopuszcza taką możliwość i zaczyna się na tę okoliczność, w swoim mniemaniu, zabezpieczać.
Wygrana PiS w wyborach w 2015 r. nie musi oznaczać objęcia przez tę formację rządów, jednak prawdopodobieństwo takiego rozwoju wydarzeń jest szacowane na całkiem duże.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Wygrana PiS w wyborach w 2015 r. nie musi oznaczać objęcia przez tę formację rządów, jednak prawdopodobieństwo takiego rozwoju wydarzeń jest szacowane na całkiem duże.

PiS ustami swojego prezesa, ale też innych polityków, regularnie zapowiada, co zrobi, kiedy już przejmie władzę. Weźmie zatem pod lupę wymiar sprawiedliwości, pokaże, kim są niektórzy sędziowie, zrobi porządek w prokuraturze, którą podporządkuje ponownie ministrowi sprawiedliwości. Zbada wszystkie wydatki państwa co do złotówki, a zwłaszcza co do jednego euro pozyskanego z funduszy europejskich. Przyjrzy się zamówieniom publicznym oraz ogłoszeniom państwowych instytucji w mediach prywatnych (ten monitoring już trwa).

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy zakład Pascala"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >