Medialne wpadki polityków

Nigdy nie mów sorry
Premier podczas narciarskiego wypadu zapalił cygaro. Wicepremier Bieńkowska rzuciła ostatnio, że zimą bywa zimno. Jako politycy nie powinni tego robić. Jak wielu innych rzeczy. Oto kilka porad.
Donald Tusk z cygarem na zepsutym urlopie (fragment materiału z dziennika „Fakt”).
Fakt/materiały prasowe

Donald Tusk z cygarem na zepsutym urlopie (fragment materiału z dziennika „Fakt”).

Elżbieta Bieńkowska zapytana w studiu TVN o to, co powie zmarzniętym i wyczerpanym pasażerom pociągu, który z powodu zimy na wiele godzin utknął w szczerym polu, odpowiedziała szczerze: „Pasażerom można powiedzieć tylko: sorry, taki mamy klimat”. Odpowiedź pani wicepremier, choć trochę nonszalancka, była logiczna i zgodna z prawdą, ale jak się okazało, niezgodna z oczekiwaniami wielu obywateli. Nic dziwnego, że wypowiedziane przez nią zdanie natychmiast stało się źródłem licznych internetowych memów, na Bieńkowską rzucili się prawicowi publicyści, drwiono z niej na Twitterze, a oburzeni politycy SLD i PiS zwołali konferencje prasowe, zarzucając jej niesłychaną arogancję.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj