Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Nigdy nie mów sorry

Medialne wpadki polityków

Donald Tusk z cygarem na zepsutym urlopie (fragment materiału z dziennika „Fakt”). Donald Tusk z cygarem na zepsutym urlopie (fragment materiału z dziennika „Fakt”). Fakt / materiały prasowe
Premier podczas narciarskiego wypadu zapalił cygaro. Wicepremier Bieńkowska rzuciła ostatnio, że zimą bywa zimno. Jako politycy nie powinni tego robić. Jak wielu innych rzeczy. Oto kilka porad.
Wypowiedziane przez Elżbietę Bieńkowską zdanie natychmiast stało się źródłem licznych internetowych memów.Internet Wypowiedziane przez Elżbietę Bieńkowską zdanie natychmiast stało się źródłem licznych internetowych memów.

Elżbieta Bieńkowska zapytana w studiu TVN o to, co powie zmarzniętym i wyczerpanym pasażerom pociągu, który z powodu zimy na wiele godzin utknął w szczerym polu, odpowiedziała szczerze: „Pasażerom można powiedzieć tylko: sorry, taki mamy klimat”. Odpowiedź pani wicepremier, choć trochę nonszalancka, była logiczna i zgodna z prawdą, ale jak się okazało, niezgodna z oczekiwaniami wielu obywateli. Nic dziwnego, że wypowiedziane przez nią zdanie natychmiast stało się źródłem licznych internetowych memów, na Bieńkowską rzucili się prawicowi publicyści, drwiono z niej na Twitterze, a oburzeni politycy SLD i PiS zwołali konferencje prasowe, zarzucając jej niesłychaną arogancję.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Nigdy nie mów sorry"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >