Kraj

Janina Paradowska na scenie

Redaktor Janina Paradowska jako połamana orlica z temblakiem. Redaktor Janina Paradowska jako połamana orlica z temblakiem. Paweł Ulatowski / Polityka

Publicystka POLITYKI Janina Paradowska zadebiutowała w 14 edycji Reality Shopka Szoł, wystawianej w krakowskim Teatrze Groteska. W tym roku przedstawienie, w którym wystąpiło blisko 30 aktorów – parlamentarzystów, samorządowców i nasza redakcyjna koleżanka – było podsumowaniem ostatnich 25 lat w polityce. Paradowska zagrała połamaną orlicę z temblakiem. Przed sceną finałową wyrecytowała wielozwrotkowy wiersz, który był czymś w rodzaju lotu nad III RP, podsumowującym postacie, gafy i zdarzenia z tego okresu.

W Shopce wystąpili m.in.: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Dera, Eugeniusz Grzeszczak, Beata Kempa, Andrzej Kosiniak-Kamysz, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Joanna Senyszyn, Róża Thun, Jerzy Wenderlich, Andrzej Zoll. Oprócz Janiny Paradowskiej na krakowskiej scenie zadebiutowali także: John Godson, Jacek Żalek i Dariusz Joński. Na scenę po kilku latach nieobecności spektakularnie powróciła też Joanna Mucha, która wygłosiła monolog o tym, co by było, gdyby była mężczyzną. „Być, ach być mężczyzną, jak bym chciała. Mogłabym na przykład w sporcie tkwić, z prezesami palić, pić” – śpiewała była minister sportu. Jak podkreśla dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek, reżyser Shopki, tego jednego wieczoru nie jest ważna przynależność partyjna, a wszystkich łączy trema przed występem.

Galeria zdjęć z Reality Shopka Szoł na: www.polityka.pl/galerie

Polityka 8.2014 (2946) z dnia 18.02.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 99
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną