Kraj

Panie pana

Być kobietą w PiS

PiS rządzą mężczyźni, a kobiety bywały wykorzystywane głównie do celów wizerunkowych. PiS rządzą mężczyźni, a kobiety bywały wykorzystywane głównie do celów wizerunkowych. Adam Ciereszko / PAP
Jarosław Kaczyński słynie z grzeczności wobec kobiet, ale dla partyjnej strategii niewiele z tego wynika. W PiS, mimo wystawiania kolejnych zastępów „aniołków”, rządzą mężczyźni.
„Aniołki prezesa” wróciły w 2011 r., ale historia powtórzyła się jako farsa.Andrzej Iwanczuk/Reporter „Aniołki prezesa” wróciły w 2011 r., ale historia powtórzyła się jako farsa.

O spotach „Zdrowie, praca, rodzina”, które w połowie lutego promowały program PiS, mało kto już pamięta; w dniu kongresu Polska zdobyła dwa złota olimpijskie, a potem wszystko przysłonił dramat Ukrainy.

Warto jednak wrócić do tego manewru PiS, bo może on zapowiadać, z jaką opozycją będzie miał do czynienia Donald Tusk w najbliższych miesiącach: socjalną, niekonfrontacyjną, promowaną nie przez Antoniego Macierewicza i Joachima Brudzińskiego, lecz Andrzeja Dudę, Beatę Szydło i Jadwigę Wiśniewską.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Panie pana"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021