Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI
Trudno dzisiaj znaleźć ważniejszy temat niż Krym, Ukraina, Rosja. Używając obrazowego porównania, prezydent Putin położył na stole nabity pistolet i nikt - może nawet on sam - nie wie, czy ta broń wystrzeli. Dlatego tej gorącej sprawie poświęcamy w najnowszej POLITYCE okładkę i kilka artykułów.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego tygodnika POLITYKA.

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI.

Znana ekspertka od wschodniej polityki Maria Przełomiec oraz Łukasz Wójcik w tekście „Druga wojna krymska” analizują krok po kroku sytuację historyczną, polityczną i militarną, jaka zaistniała po decyzji Putina o „ochronie rodaków” na Krymie, a także jakie realne możliwości przeciwstawienia się agresji na sąsiednie państwo ma Polska.

Zamieszczamy też relację z półwyspu krymskiego oraz opinię Cezarego Michalskiego o tym, jak sprawa Ukrainy i Rosji jest rozgrywana w polskiej polityce wewnętrznej. Na deser, czyli w rubryce „Na własne oczy” polecamy zaś bardzo interesujący artykuł Piotra Sarzyńskiego o gustach dyktatorów, czyli jak mieszkają, czym zdobią swoje wille i pałace, jakie dzieła sztuki lubią oraz jak wyobrażają sobie luksus i przepych. Oczywiście, załączamy do materiału wiele zdjęć; nieprzypadkowo także z domów byłego prezydenta Ukrainy Janukowycza i jego urzędników.

Polecam też, już zupełnie zmieniając temat, zajmujący artykuł Elżbiety Turlej o nastolatkach, gimnazjalistkach, które przedwcześnie stykają się z wulgarną i często brutalną sferą seksu, którego z jednej strony szukają, a z drugiej przed nim uciekają. Autorka pokazuje świat kultury masowej, wszechobecnego internetu, wzorców popkultury, powodujących coraz szybsze wchodzenie w dorosłość, która wcale nie musi być tak pociągająca, jak się wcześniej wydaje.

Zachęcam do przeczytania wszystkich artykułów w najnowszej POLITYCE i zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłej lektury

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną