Kraj

Prawy i prosty

Tomasz Adamek – bije z prawej

Tomasz Adamek ze Zbigniewem Ziobrą. Zbyszek lubi Tomka, a Tomek Zbyszka za jednakowość poglądów, co bokser przyznał w telewizji. Tomasz Adamek ze Zbigniewem Ziobrą. Zbyszek lubi Tomka, a Tomek Zbyszka za jednakowość poglądów, co bokser przyznał w telewizji. Bartosz Krupa / EAST NEWS
W marcu zdolny bokser Tomasz Adamek z Gilowic koło Żywca nie został w Ameryce mistrzem świata wagi ciężkiej. Zdecydował więc zostać w Europie parlamentarzystą frakcji prawicowej.
Adamek to bokser wybitny – kilkukrotny zawodowy mistrz świata federacji IBF i IBO w junior ciężkiej, WBC w półciężkiej.Wojciech Kubik/EAST NEWS Adamek to bokser wybitny – kilkukrotny zawodowy mistrz świata federacji IBF i IBO w junior ciężkiej, WBC w półciężkiej.

Walczył w miasteczku Bethlehem, przegrał na punkty z Ukraińcem Głazkowem. Jak zwykle przed walką prosił Boga o siłę. Po walce siedział ze spuszczoną głową w szatni. Przyszedł do niego Janusz Pindera, król znawców boksu wśród dziennikarzy – zobaczył poranionego od ciosów, pękniętego psychicznie człowieka.

Natomiast dwa tygodnie później Pindera zobaczył go w garniturze – bokser martwił się, że Europa ginie z powodu masowego usuwania ciąż, homoseksualistom radził zejść ze złej drogi.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawy i prosty"

Czytaj także

Kultura

Wielki Janusz Gajos. Mówi, a ludzie go słuchają

Kluczowe postaci w „Klerze” i „Kamerdynerze”, do tego kilka ról w Teatrze Narodowym i kolejne filmy w przygotowaniu. Od Janusza Gajosa zależy dziś w polskiej kulturze więcej niż kiedykolwiek.

Aneta Kyzioł
25.09.2018