Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Ucieczka z prawdziwego świata

Zderzenie polityki realnej z urojoną

Jest coś, co można nazwać rozszczepieniem polskiej rzeczywistości, gdzie polityka ma teraz dwie postaci: realną i urojoną. Jest coś, co można nazwać rozszczepieniem polskiej rzeczywistości, gdzie polityka ma teraz dwie postaci: realną i urojoną. Andrzej Iwańczuk / Reporter
Wiele wskazuje na to, że po aferze podsłuchowej wyborcy wahają się, ważą racje i podejmują być może kluczowe dla najbliższych lat polityczne decyzje. Chcemy ten proces lekko zaburzyć.
W świecie urojonym na miejsce drużyny Tuska przychodzi drużyna marzeń. W realnym świecie jednak ten dream team to Kaczyński, Macierewicz, Fotyga, Hofman, Brudziński, Błaszczak, Duda, Pawłowicz.Andrzej Iwańczuk/Reporter W świecie urojonym na miejsce drużyny Tuska przychodzi drużyna marzeń. W realnym świecie jednak ten dream team to Kaczyński, Macierewicz, Fotyga, Hofman, Brudziński, Błaszczak, Duda, Pawłowicz.

Afera podsłuchowa toczy się w dwóch wymiarach. Oficjalnie – od strony rządu – sprawa wygląda tak: doszło do nielegalnych działań, śledztwo się toczy, nastąpiły zatrzymania. Nagrane rozmowy były niezręczne, ale premier Tusk nie będzie ulegał przestępczemu szantażowi, być może inspirowanemu z zagranicy. Teraz premier uzyskał wotum zaufania, więc sprawa politycznie zmierza do końca. Emocjonalnie jawi się to jednak nieco inaczej. Wielu obywateli wciąż nie radzi sobie z treścią nagranych rozmów ministrów Tuska.

Polityka 27.2014 (2965) z dnia 01.07.2014; Temat tygodnia; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Ucieczka z prawdziwego świata"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >