Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Lewy do lewego

Miller-Palikot: wymuszone zjednoczenie

Leszek Miller z Januszem Palikotem konsolidują się po cichu, ostrożnie i stopniowo. Leszek Miller z Januszem Palikotem konsolidują się po cichu, ostrożnie i stopniowo. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Janusz Palikot nie wyklucza porozumienia samorządowego z SLD, w tym wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. To byłby początek jednoczenia lewicy wymuszonego klęską w eurowyborach.
Miller i Palikot tłumaczyli, że kryzys państwa jest tak poważny, że zapominają o urazach.Stanisław Kowalczuk/EAST NEWS Miller i Palikot tłumaczyli, że kryzys państwa jest tak poważny, że zapominają o urazach.

Eurowybory uruchomiły symetryczne procesy na prawicy i lewicy, wszyscy chcą się jednoczyć. Pretekstu dostarczyła afera podsłuchowa, dzięki której politycy swobodnie mogą tłumaczyć swe piruety stanem wyższej konieczności – to dla ojczyzny ratowania, nie siebie.

Jarosław Kaczyński chce wchłonąć mniejsze partie, by w kampanii parlamentarnej nie powtórzył się scenariusz z eurowyborów, gdy Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin wyszarpali 7 proc. głosów i pozbawili PiS zwycięstwa.

Polityka 29.2014 (2967) z dnia 15.07.2014; Temat tygodnia; s. 17
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewy do lewego"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022