Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Nowy Hofman prezesa

Marcin Mastalerek – nowy rzecznik PiS

Marcin Mastalerek w mediach jest raczej bezbarwny, a wrażenie to potwierdza krótka sonda wśród dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Marcin Mastalerek w mediach jest raczej bezbarwny, a wrażenie to potwierdza krótka sonda wśród dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Cykliczne kryzysy PiS rodzą nowe partyjne gwiazdy. Kiedyś z tego mechanizmu skorzystał Adam Hofman, teraz jego upadek zrobił miejsce dla Marcina Mastalerka, nowego rzecznika partii.
Mastalerek starannie pomija wszystkie tematy, które mogłyby go w jakikolwiek sposób wyróżnić z masy posłów PiS.Andrzej Hulimka/Reporter, Michał Dyjuk/Reporter Mastalerek starannie pomija wszystkie tematy, które mogłyby go w jakikolwiek sposób wyróżnić z masy posłów PiS.

To specyficzna i bardzo ważna funkcja, która w PiS nie ogranicza się do odbierania telefonów od dziennikarzy, a jeśli spojrzeć na poprzedników Mastalerka – Adama Bielana i Hofmana – to można wręcz postawić tezę przeciwną. Wiecznie domagający się czegoś dziennikarze byli największym utrapieniem rzeczników zajętych głównie wojną z kolegami o pozycję w partii, o dostęp do prezesa, o wpływ na strategię PiS.

Hofman – który wygrał zresztą parę plebiscytów na najgorszego rzecznika prasowego – walczył długo i wywalczył niemało.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy Hofman prezesa"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022