Kraj

Światowy brydż we Wrocławiu

Hala Stulecia, w której odbędą się mistrzostwa. Hala Stulecia, w której odbędą się mistrzostwa. Bartłomiej Kudowicz / Forum

Mistrzostwa świata w brydżu (World Bridge Games) odbędą się w Polsce od 3 do 16 września 2016 r. Turniej, zwany też olimpiadą brydżową, przypada raz na cztery lata. W 2016 r. był zaplanowany w Brazylii, jednak z powodu problemów organizacyjnych wewnątrz brazylijskiej federacji brydżowej trzeba było znaleźć innego gospodarza. W wyścigu o zastępstwo Polska pokonała m.in. Chiny, RPA i Maroko. Gospodarzem turnieju będzie Wrocław. Jak informuje Radosław Kiełbasiński – prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz wiceprezydent światowej federacji – i mimo natłoku imprez i wydarzeń organizowanych przez Wrocław (w 2016 r.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Skąd się bierze inteligencja

Czy inteligencję mamy z genów, czy ze środowiska.

Magdalena Kaczmarek
14.05.2019