Kraj

Dymisje i awanse

Tydzień w polityce według Paradowskiej

To nie był dobry tydzień dla premier Ewy Kopacz.

Sondażowe poparcie dla rządu i premiera spada i nie widać powodu, by poszybowało w górę, bo rok wyborczy będzie czasem ostrego ostrzału. W najbliższym otoczeniu zamieszanie i seria dymisji, co zawsze wizerunkowo szkodzi, zwłaszcza gdy w grę wchodzi brak lojalności zaplecza pani premier. Porozumienie w sprawie górnictwa oceniono w większości bardziej jako klęskę niż sukces, wyraz zbytniej miękkości w miejsce zapowiadanej determinacji. A za progiem już stoją transportowcy obciążeni niemiecką płacą minimalną i frankowicze, z pewnością najgłośniejsze dziś lobby, mające w dodatku największe medialne wsparcie, które nawet jeśli ma sprawę z bankami, to w gruncie rzeczy oczekuje działań od rządu.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Komentarze; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Dymisje i awanse"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019