Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kraj

Miller: Nie ma czasu zajmować się Napieralskim

SLD / materiały prasowe
– Grzegorz Napieralski jest kowalem własnego losu. Mogę mu jedynie desygnować tytuł znanego filmu: przestań się mazać, chłopaki nie płaczą – mówił w Poranku Radia TOK FM szef SLD.

Janina Paradowska pytała szefa SLD o komentarz do ostatniej wypowiedzi Grzegorza Napieralskiego, który twierdzi, że Leszek Miller prowadzi partię do zaniku.

– Grzegorz Napieralski opowiada, że jest przeze mnie kneblowany. A tymczasem nie wychodzi ze studiów radiowych, studiów telewizyjnych. Powiem szczerze: dalsze losy Grzegorza Napieralskiego mają znaczenie tylko i wyłącznie dla niego. Szkoda czasu, nie ma sensu się tym zajmować – mówił Miller.

Na początku tygodnia sąd krajowy SLD zdecydował, że były szef partii nie będzie mógł przez trzy lata sprawować żadnych funkcji w Sojuszu. Już w styczniu Grzegorz Napieralski został zawieszony przez zarząd krajowy SLD w prawach członka partii za krytyczne wypowiedzi pod adresem SLD i działanie na jego szkodę.

Rekomendacja filmowa

Leszek Miller przyznał jednak, że nikogo z partii nie skreśla. – Nie mam takich kompetencji. Niedawno odbyło się spotkanie Grzegorza Napieralskiego z sądem partyjnym. Sąd okazał się bardzo wyrozumiały, bo jak pamiętam czasy, kiedy Napieralski był szefem SLD, to gdy rozwiązywano organizację warszawską – zawieszano ludzi tylko dlatego, że pytali, co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży centrali na Rozbrat – podkreślał szef SLD.

Janina Paradowska przypomniała, że to jednak Grzegorz Napieralski wyciągnął go z politycznego niebytu.

Leszek Miller nie zaprzeczał. Przyznał, że kiedy próbował robić karierę polityczną bez SLD, przekonał się, że nawet znane nazwisko nie gwarantuje sukcesów, jeśli nie jest się na właściwej liście. – Polska polityka jest usłana szkieletami różnych
ludzi, którym się wydawało, że znaczą więcej, niż naprawdę znaczą. Więc Grzegorz Napieralski jest kowalem własnego losu. Ja
mogę mu jedynie desygnować tytuł znanego filmu: przestań się mazać, chłopaki nie płaczą – dodał szef SLD.

Palikot minus

Paradowska ripostowała, że opinię Napieralskiego podzielają również inni. Zdaniem niektórych SLD jest w zaniku.

– Zanik wygląda w ten sposób, że bez większego problemu zebraliśmy ponad pół miliona podpisów dla naszej kandydatki. Zanik
polega na tym, że wszystkie nasze struktury prowadzą pracę na rzecz jej jak najlepszego wyniku. Ten zanik polega na tym,
że niemal codziennie prezentujemy jakieś propozycje programowe –
oponował Miller.

Janina Paradowska dopytywała, czy według szefa SLD za głosy frustratów można uznać wszystkie krytyczne głosy nawołujące do zmiany strategii działania czy tworzenia nowego bytu politycznego.

– Tak bym powiedział – przyznał Miler. – Kilka lat temu uzdrowicielem lewicy został okrzyknięty Palikot. Pamiętam, jak niektóre media mu sprzyjały i lansowały go. A dziś wiemy, gdzie jest Janusz Palikot. Niedawno była też Europa Plus, która nie przekroczyła nawet pięciu procent w wyborach do parlamentu europejskiego.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną