Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Krążownik czy szalupa

Platforma po pożarze, czyli potrzeba nowej strategii

Platforma znalazła się w sytuacji, kiedy musi walczyć o wszystko, aby zachować cokolwiek. Platforma znalazła się w sytuacji, kiedy musi walczyć o wszystko, aby zachować cokolwiek. Chris Clor / Getty Images
Platforma chyba oswaja się już z myślą o opozycyjnych ławach. Nie chce więc dla mało prawdopodobnego zwycięstwa ryzykować gwałtownych zmian i trwałości partii. Problem w tym, że może za wcześnie na taki pesymizm, a w opozycji też może nie przetrwać.
Nawet gdyby po Kopacz przejął partię Grzegorz Schetyna, także nie byłoby żadnej pewności, czy Platforma przetrwa.Krystian Maj/Forum Nawet gdyby po Kopacz przejął partię Grzegorz Schetyna, także nie byłoby żadnej pewności, czy Platforma przetrwa.

To prawda, że ostatnie partyjne sondaże mogą odbierać politykom PO nadzieję. Na czele od dłuższego czasu lokuje się PiS, a na drugie miejsce w kilku badaniach wysunął się ruch Pawła Kukiza, choć jeszcze nie ma formalnej postaci. Platforma spadła na trzecie miejsce, notując już wynik poniżej psychologicznej granicy 20 proc. Gdyby ten trend się utrwalił, groźba marginalizacji Platformy staje się realna. Jak dotąd partia, która wcześniej miała wyniki sięgające 30–40 proc., spadając poniżej 20 proc.

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Krążownik czy szalupa"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022