Kraj

Krążownik czy szalupa

Platforma po pożarze, czyli potrzeba nowej strategii

Platforma znalazła się w sytuacji, kiedy musi walczyć o wszystko, aby zachować cokolwiek. Platforma znalazła się w sytuacji, kiedy musi walczyć o wszystko, aby zachować cokolwiek. Chris Clor / Getty Images
Platforma chyba oswaja się już z myślą o opozycyjnych ławach. Nie chce więc dla mało prawdopodobnego zwycięstwa ryzykować gwałtownych zmian i trwałości partii. Problem w tym, że może za wcześnie na taki pesymizm, a w opozycji też może nie przetrwać.
Nawet gdyby po Kopacz przejął partię Grzegorz Schetyna, także nie byłoby żadnej pewności, czy Platforma przetrwa.Krystian Maj/Forum Nawet gdyby po Kopacz przejął partię Grzegorz Schetyna, także nie byłoby żadnej pewności, czy Platforma przetrwa.

To prawda, że ostatnie partyjne sondaże mogą odbierać politykom PO nadzieję. Na czele od dłuższego czasu lokuje się PiS, a na drugie miejsce w kilku badaniach wysunął się ruch Pawła Kukiza, choć jeszcze nie ma formalnej postaci. Platforma spadła na trzecie miejsce, notując już wynik poniżej psychologicznej granicy 20 proc. Gdyby ten trend się utrwalił, groźba marginalizacji Platformy staje się realna. Jak dotąd partia, która wcześniej miała wyniki sięgające 30–40 proc., spadając poniżej 20 proc.

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Temat Tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Krążownik czy szalupa"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Peter Handke – noblista nieoczywisty

Dla tegorocznego noblisty Petera Handkego nic nie jest oczywiste: żadna ideologia, stereotyp, chwilowa obserwacja.

Adam Krzemiński
15.10.2019