Kraj

WoJOWnik bez wojska

Kukiz traci wiatr?

Kukiz daje jasno do zrozumienia, że w walce o jednomandatowe okręgi wyborcze gotów sprzymierzyć się nawet z diabłem. Kukiz daje jasno do zrozumienia, że w walce o jednomandatowe okręgi wyborcze gotów sprzymierzyć się nawet z diabłem. Krzysztof Kaniewski / Reporter
Półtora, może dwa tysiące zwolenników Pawła Kukiza zjechało do Lubina, by usłyszeć, że niczego nie będzie. Ani programu, ani nawet nazwy ruchu. Pojawił się wśród nich pierwszy cień jeśli nie zwątpienia, to niepewności.
Koncert Pawła Kukiza, Dni Tarczyna 28.06.2015 r.Krzysztof Jarosz/Forum Koncert Pawła Kukiza, Dni Tarczyna 28.06.2015 r.

Miał być zlot woJOWników tak liczny, że obawiano się o pojemność hali sportowej w Lubinie. Zamiast zapowiadanych 5 tys. (tyle osób zarejestrowało się na stronie ruchjow.pl) przyjechało ich najwyżej 2 tys. Kukizowi zwolennicy zapełnili ledwie połowę parkietu (trybuny służyły szukającym atrakcyjnych ujęć fotoreporterom) i obejrzeli propagandowy filmik zaczynający się od fragmentu reportażu telewizji Al Dżazira o Polsce, w którym ogniście ruda, zapłakana Samanta wsiada do autokaru z napisem „Londyn”.

Polityka 27.2015 (3016) z dnia 30.06.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "WoJOWnik bez wojska"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021