Kraj

WoJOWnik bez wojska

Kukiz traci wiatr?

Kukiz daje jasno do zrozumienia, że w walce o jednomandatowe okręgi wyborcze gotów sprzymierzyć się nawet z diabłem. Kukiz daje jasno do zrozumienia, że w walce o jednomandatowe okręgi wyborcze gotów sprzymierzyć się nawet z diabłem. Krzysztof Kaniewski / Reporter
Półtora, może dwa tysiące zwolenników Pawła Kukiza zjechało do Lubina, by usłyszeć, że niczego nie będzie. Ani programu, ani nawet nazwy ruchu. Pojawił się wśród nich pierwszy cień jeśli nie zwątpienia, to niepewności.
Koncert Pawła Kukiza, Dni Tarczyna 28.06.2015 r.Krzysztof Jarosz/Forum Koncert Pawła Kukiza, Dni Tarczyna 28.06.2015 r.

Miał być zlot woJOWników tak liczny, że obawiano się o pojemność hali sportowej w Lubinie. Zamiast zapowiadanych 5 tys. (tyle osób zarejestrowało się na stronie ruchjow.pl) przyjechało ich najwyżej 2 tys. Kukizowi zwolennicy zapełnili ledwie połowę parkietu (trybuny służyły szukającym atrakcyjnych ujęć fotoreporterom) i obejrzeli propagandowy filmik zaczynający się od fragmentu reportażu telewizji Al Dżazira o Polsce, w którym ogniście ruda, zapłakana Samanta wsiada do autokaru z napisem „Londyn”.

Polityka 27.2015 (3016) z dnia 30.06.2015; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "WoJOWnik bez wojska"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001