Kraj

Wygrał telefon komórkowy

Karolina Żelazińska / Polityka

W naszej internetowej sondzie czytelnicy POLITYKI uznali, że najważniejszym wynalazkiem XX w. był telefon komórkowy. Wskazało go 53,6 proc. uczestników zabawy. Drugim wynalazkiem okazała się pigułka antykoncepcyjna (38,7 proc.), trzecim – karta płatnicza (34,3 proc.). Poza czołówką zasadniczo częściej wybierane były wynalazki ułatwiające wprawdzie codzienne życie, ale które dałoby się bez wielkiego bólu zastąpić (długopis, zamek błyskawiczny, butelka plastikowa).

Polityka 34.2015 (3023) z dnia 18.08.2015; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019