Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Niech odpowiedzą: dlaczego?

Ludzie muszą wiedzieć, o co chodzi politykom

Każdy, kto chce zmieniać polską gospodarkę, politykę społeczną i gospodarczą musi pamiętać, że nie rządzi robotami, lecz ludźmi, których reakcje zależą nie od tego, co się do nich mówi i co im się oferuje, ale od tego, jak to zrozumieją. Każdy, kto chce zmieniać polską gospodarkę, politykę społeczną i gospodarczą musi pamiętać, że nie rządzi robotami, lecz ludźmi, których reakcje zależą nie od tego, co się do nich mówi i co im się oferuje, ale od tego, jak to zrozumieją. Mirosław Gryń / Polityka
Tylu dobrych pomysłów na lepszą gospodarkę i poprawę warunków życia nie mieliśmy w Polsce od lat. Zgłasza je PO, PiS, lewica, PSL i wiele różnych grup. Łączy je jedna wada. Odstają od obrazka.
Polscy politycy są tacy jak polscy rodzice. Rodzice w Polsce nie rozmawiają z dziećmi, a politycy nie rozmawiają z wyborcami.Mirosław Gryń/Polityka Polscy politycy są tacy jak polscy rodzice. Rodzice w Polsce nie rozmawiają z dziećmi, a politycy nie rozmawiają z wyborcami.

Centrum Skandynawskie na Manhattanie. Połowa marca 2015 r. Wielki brytyjski ekonomista Lord Skidelsky zwraca się do innego wielkiego ekonomisty, noblisty Paula Krugmana: „Co byś zrobił, wiedząc, że fałszywe oczekiwania kształtują reakcję społeczną na dobre posunięcie rządu i sprawiają, że może ono mieć niekorzystny skutek?”. Krugman baranieje, co mu się rzadko zdarza. Żadna sensowna odpowiedź nie pada. To nie jest ten rodzaj pytań, z którymi ekonomiści mierzą się na co dzień.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Niech odpowiedzą: dlaczego?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >