Kraj

Mus i luz

Na mnie nie liczcie, do żadnego referendum nie pójdę.

Mimo że aż dwaj prezydenci – były i obecny – do tego zachęcają. Z zażenowaniem myślę o tym, że obaj liczą na naszą naiwność i łatwowierność. Najpierw prezydent Komorowski obdarzył nas referendum, w którym wszystkie trzy pytania były do luftu. Natychmiast napisałem na blogu en passant „NIE dla referendum”. Czy jesteś za JOW? A kto, z inicjatorem tego tematu – Kukizem – na czele, wie, o co chodzi? Znawców systemów wyborczych można zmieścić w jednej Sali Kongresowej, a i to dzielą się na tych „za” i na tych „przeciw”.

Polityka 36.2015 (3025) z dnia 01.09.2015; Felietony; s. 96

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019