ELŻBIETA RAFALSKA: Kobieta społecznie uwrażliwiona
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę nowej ministry pracy i polityki społecznej.
Facebook

Rocznik 1955. Ukończyła gorzowską filię poznańskiej AWF. Przez lata pracowała jako nauczycielka w AWF, potem jako wizytator w kuratorium oświaty. Była dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, szefowała również Wydziałowi Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przez lata była gorzowską radną, a w 2005 r. została senatorem PiS. Była wiceministrem pracy i polityki społecznej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Od dwóch lat zasiada w Komitecie Politycznym PiS. Od 2007 r. jest posłanką tej partii. Ostatnio pracowała w dwóch komisjach: finansów publicznych oraz polityki społecznej i rodziny. – Prezes ma biegłość oczywiście we wszystkich sprawach, ale my, kobiety, jesteśmy szczególnie uwrażliwione na sprawy społecznemówiła POLITYCE Rafalska, która w sztabie wyborczym PiS odpowiadała za sprawy społeczne i kontakty z organizacjami pozarządowymi.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną