ANNA STREŻYŃSKA: Specjalistka od deregulacji
Komitet Polityczny PiS zatwierdził i ogłosił, którzy politycy staną na czele poszczególnych resortów. Przedstawiamy sylwetkę nowej ministry cyfryzacji.
Facebook

Rocznik 1967. Studiowała prawo Uniwersytecie Warszawskim. Pełniła rozmaite funkcje urzędnicze, pracowała m.in. w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (1995–1997). W latach 1998–2001 była doradczynią ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka, w 2000 r. objęła stanowisko dyrektora departamentu w tym ministerstwie. Później była dyrektorem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (2001–2004), prowadziła pismo „Prawo i ekonomia w telekomunikacji” i utworzyła Centrum Studiów Regionalnych (2004). W latach 2005–2006 podsekretarz stanu do spraw łączności w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. W 2006 r. pełniła funkcję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (wcześniej Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty) – z nadania Kazimierza Marcinkiewicza. Prezes tego urzędu od 2006 do 2012 r.

Przez krótki czas – do przegranych wyborów – związała się z partią Polska Razem, występowała w roli wiceprezesa stowarzyszenia „Republikanie” (założył je Przemysław Wipler). Była przewodniczącą rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Od 2015 r. prezes projektu Internet dla Mazowsza. Doradzała w Radzie ds. Cyfryzacji. Jest członkinią rady Ośrodka Analiz Strategicznych. „Streżyńska w rządzie lub jego najbliższych okolicach byłaby atrakcyjnym nabytkiem” – pisze Janina Paradowska. I to nawet jeśli pracowałaby samodzielnie, czego prezes zwykle nie pochwala.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną