Kraj

Frankowicze dają radę

Problem kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich nie jest największym kłopotem naszej gospodarki. Problem kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich nie jest największym kłopotem naszej gospodarki. albund / PantherMedia

Serial pod hasłem „Jak pomóc spłacającym kredyty hipoteczne we franku?” dorobił się kolejnego odcinka, jakim była prezydencka propozycja „kursu sprawiedliwego”. Będzie on wyliczany indywidualnie dla każdego kredytobiorcy. Oczywiście pod warunkiem, że projekt przetrwa prace parlamentarne, a do tego jeszcze daleko. Na razie nie wiadomo, ile takie przewalutowanie miałoby kosztować banki ani ilu klientów byłoby zainteresowanych prezydencko-rządową ofertą. „Kurs sprawiedliwy” byłby bowiem niezmienny aż do końca spłacania kredytu, nawet jeśli kiedyś złoty znacząco by się umocnił.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019