Kraj

Opowieści z szafy

Czego dziś szuka IPN

Wdowa Maria Teresa Kiszczak o teczce Wolskiego nic nie wie. Mąż nigdy jej o takich materiałach nie wspominał. Wdowa Maria Teresa Kiszczak o teczce Wolskiego nic nie wie. Mąż nigdy jej o takich materiałach nie wspominał. Adam Chełstowski / Forum
Teczkową linię produkcyjną IPN wprawiono w ruch nie tylko z powodu TW Bolka ukrytego w szafie Kiszczaka. Prokurator szukał przy okazji śladów gen. Jaruzelskiego.
Prokurator IPN podejrzewał, że w szafie Kiszczaka może być teczka tajnego informatora Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego o pseudonimie Wolski.Dougal Waters/Getty Images Prokurator IPN podejrzewał, że w szafie Kiszczaka może być teczka tajnego informatora Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego o pseudonimie Wolski.

Maria Teresa Kiszczak (lat 82) to pisarka, która sama tworzy autobiograficzne powieści, sama je wydaje i sama próbuje sprzedawać, co spodziewanych dochodów nie przynosi. Jest też poetką, która udostępnia swoje utwory za darmo na blogu pod nazwą Jestem Poetką. Twórczą wenę zakłócają jej problemy natury egzystencjalnej. Nasiliły się po śmierci męża Czesława Kiszczaka, ministra spraw wewnętrznych w latach 80. Kilka tygodni po pogrzebie generała pani Kiszczak zwróciła się do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o spotkanie.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Polityka; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Opowieści z szafy"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rzeź ptaków

Co roku myśliwi zabijają około 200 tys. ptaków. Wyłącznie dla własnej rozrywki. Żadnych innych powodów polowania na ptaki nie ma.

Joanna Podgórska
05.12.2019