Kraj

Jak czytać te teczki

Prof. Friszke o aferze wokół Lecha Wałęsy

„Przy Okrągłym Stole on był autentyczny. Był prawdziwym przywódcą. Nie ma żadnych powodów, by w to wątpić”. „Przy Okrągłym Stole on był autentyczny. Był prawdziwym przywódcą. Nie ma żadnych powodów, by w to wątpić”. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta
Prof. Andrzej Friszke o Lechu Wałęsie, jego słabości i wściekłości, kolegach i prześladowcach, o esbeckich dokumentach i prawdzie życia.
„Umiar, realizm i nielekceważenie przeciwnika – to będzie przez lata cechowało Wałęsę jako przywódcę Solidarności”.Jan Morek/Forum „Umiar, realizm i nielekceważenie przeciwnika – to będzie przez lata cechowało Wałęsę jako przywódcę Solidarności”.

Joanna Podgórska: – Na ile materiały z szafy Kiszczaka mają charakter przełomowy? Wiedza sprzed i po różni się zasadniczo?
Prof. Andrzej Friszke: – Wcześniej wiedzieliśmy, że jakieś materiały na Lecha Wałęsę są. Można się było spierać o ich autentyczność i rozmiar. Po ujawnieniu zawartości szafy Kiszczaka autentyczność wielu z nich została w zasadzie potwierdzona. Zaskoczyła mnie ich obfitość. Te materiały mają dwojaką rangę.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Temat Tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak czytać te teczki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019