Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Władza zbiera siły

Po co władzy specustawa?

Ważniejsze od podsłuchów są praca operacyjna i infiltracja groźnych środowisk. Ważniejsze od podsłuchów są praca operacyjna i infiltracja groźnych środowisk. Krzysztof Zatycki / Forum
Wobec zagrożenia terroryzmem władza może oczekiwać, że obywatele zgodzą się na ograniczenie ich praw. Jednak taka zgoda zależy od tego, czy obywatele ufają władzy. A z tym jest problem.
Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak i koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej nt. stanu bezpieczenstwa kraju po zamachach w Brukseli.Adam Chełstowski/Forum Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak i koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej nt. stanu bezpieczenstwa kraju po zamachach w Brukseli.

Zjednoczone – na użytek konferencji prasowej – siły Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (minister Mariusz Błaszczak) i służb specjalnych (koordynator Mariusz Kamiński) ogłosiły, że przygotowują zestaw przepisów mających ograniczyć zagrożenie terroryzmem. Nie przez przypadek zrobili to tuż po tragicznych wydarzeniach w Brukseli. Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) jeszcze kilka dni przed zamachami oświadczył, że jest przeciwny, „by tak ważną ustawę wprowadzać naprędce.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Władza zbiera siły"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >