„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

W „Magazynie Świątecznym” pełen goryczy wywiad z Michałem Bonim: „Autostrady, Pendolino i to całe gadanie, że możemy się czuć Europejczykami, bo już jest po transformacji… Wcale nie jest po transformacji, ale najwyżej po jej pierwszej części. Transformacja w pewnym sensie cały czas trwa i są głębokie rany, które powinno się zaszywać. Jak się wciąż mówi tylko do tej zadowolonej części, to reszta czuje się spychana na margines”.

Grzegorz Schetyna obiecuje w „Rzeczpospolitej”: „Przygotowujemy się na długi marsz. Chcemy zbudować nową PO z nowymi ludźmi i nowym programem. Jesteśmy w opozycji i musimy mieć czas. W sześć tygodni nie zmienimy Platformy. Zgubiło nas hasło, że nie mamy z kim przegrać. Sami w to uwierzyliśmy”.

Ryszard Petru wzywa do czujności („GW”): „W Polsce jest atmosfera kampanii wyborczej. PiS zachowuje się tak, jakby był przed wyborami. Czy będą szybsze wybory, czy nie – musimy być przygotowani na każdą ewentualność”.

Pisarz i ekonomista Guy Sorman wieszczy w „Newsweeku”: „populizm wypełnia pustkę po utraconym rozumie. Dlatego samobójstwo Europy jest dziś prawdopodobne. Jeśli dojdzie do Brexitu, może to dodać skrzydeł wszystkim eurosceptykom, co wywoła reakcję łańcuchową. (…) Nie jestem pewien, czy NATO przetrwa tę bałkanizację. A to z kolei pozwoli Putinowi odtworzyć dawne imperium – zaczynając od Ukrainy i państw bałtyckich”.

Wiceszef „Wprost” Mariusz Staniszewski: „Bez napływu uchodźców [polska] lewica nie zyska sojusznika, który tak jak ona kwestionowałby panujący w Polsce ład kulturowy i wyznaniowy.

Polityka 15.2016 (3054) z dnia 05.04.2016; Polityka i obyczaje; s. 122
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama