Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mięczakom już dziękujemy

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Prokuratorski pomysł, aby pani premier weryfikowała orzeczenia TK, wykracza daleko poza konstytucyjne pomysły PiS, nawet poza praktykę PRL.

Be-a-ta! Be-a-ta! – entuzjastycznie skandowali parlamentarzyści PiS. Oklaski też oczywiście były. Co się stało? Czyżby prezes zmienił zdanie o szefowej rządu, której na obecnym stanowisku wieszczy się żywot ograniczony? Czy też w szeregach PiS rodzi się bunt przeciwko liderowi, który ostatnio panią premier ponoć spod drzwi z partyjnej siedziby przy Nowogrodzkiej odprawił w 6 minut, jak wyliczały media? Ależ skąd. To w PiS narodziła się nowa Be-a-ta, Be-a-ta. Nowa gwiazda, mająca nad dotychczasową tę przewagę, że jak coś powie, to już powie. Tak, że każdy zrozumie. Jeżeli kobieta samotna chce dostać 500 zł na dziecko, niech sobie życie ureguluje i dzieci po bożemu rodzi. Jak Sąd Najwyższy uzna, że będzie stosować się do wyroków Trybunału Konstytucyjnego i wzywa do poszanowania konstytucji wszystkie sądy, to zaraz wyjaśni, że to tylko zespół kolesi broni swoich i starego porządku. I już wszystko jasne. Jak takiej kobiety nie kochać?

Normalny parlamentarzysta musi trudzić się nad przekazem dnia i wyjaśniać obszerniej, że ci wszyscy, którzy nie z PiS, to zdrajcy, zaprzańcy, którzy nie mogą pogodzić się z utratą władzy i wolą narodu wyrażoną w wyborach. A rzeczniczka Beata dwoma słowami sprawę załatwia: zespół kolesi i już. Brzmi swojsko, znajomo. Co to zespół kolesi, każdy w PiS dobrze wie, bo akurat każdy kolesiowskie sprawy, głównie na majątku państwowym, załatwia, a więc sprawa jest przejrzysta. Pani Beata Mazurek ze swoim naturalnym wdziękiem, bezpośredniością i usłużnością wobec szefa niewątpliwie daleko zajdzie.

Pani premier o sygnatariuszach listu otwartego opisującego obecną sytuację w słowach prawdziwych (choć rzeczywiście twardych, bo na takie przyszedł już czas) i apelującego o poszanowanie konstytucyjnego porządku, wyraża się – „ci panowie”.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Mięczakom już dziękujemy"
Reklama