Kraj

Agata Duda zabrała głos. Wypowiedziała się o... turnieju piłki nożnej

Youtube
Wielomiesięczne milczenie Pierwszej Damy zostało przerwane. Ale chyba nie w taki sposób, jakiego opinia publiczna oczekiwała.

Nie o aborcji, ale olimpiadach specjalnych po miesiącach milczenia wypowiedziała się Pierwsza Dama. W specjalnym spocie, opublikowanym na prezydenckim kanale na YouTube, Agata Duda odnosi się do Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej, w którym biorą udział osoby niepełnosprawne umysłowo.

„Pani prezydentowa nie będzie udzielać żadnych komentarzy” – tłumaczył postawę Dudy rzecznik prezydenta Marek Magierowski. „Moja żona robi to, co uważa za właściwe dla swojej roli i ma do tego prawo” – dodawał prezydent Andrzej Duda.

Opublikowany w niedzielę spot był z pewnością inicjatywą doradców prezydenta, według których – jak można się domyślać –  byłoby najlepiej, gdyby Pierwsza Dama wreszcie jednak coś powiedziała, ale w mniej kontrowersyjnej niż aborcja sprawie.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną