Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka nowego wydania POLITYKI Okładka nowego wydania POLITYKI Polityka
Kim jest Janina Goss? Przyjaciółką domu Kaczyńskich? Doradczynią, zauszniczką, szarą eminencją PiS, powiernicą prezesa?
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Dziś na okładce najnowszej POLITYKI znajdą Państwo – nietypowo – fotografię osoby mało znanej. Ale można powiedzieć, że niesłusznie nieznanej, bo według wielu opinii bardzo wpływowej, z której zdaniem bardzo liczy się najważniejszy dzisiaj polityk w kraju – Jarosław Kaczyński.

Kim jest Janina Goss, przyjaciółką domu Kaczyńskich od wczesnego dzieciństwa braci? Doradczynią, zauszniczką, szarą eminencją PiS, powiernicą prezesa? Na pewno osobą bardzo zaufaną, bo tylko od kogoś takiego Kaczyński mógł prywatnie pożyczyć dużą sumę pieniędzy. Janina Goss formalnie nie zajmuje jakichś eksponowanych stanowisk, ale jej prawdziwa pozycja jest nieporównanie wyższa niż wielu znaczących, wydawałoby się, polityków PiS.

Na czym polega jej siła i rola, jaką pełni w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego? Polecam zatem Państwu obszerną, barwną opowieść o tej dość tajemniczej i nietuzinkowej postaci polskiej polityki pióra naszej reporterki Anny Dąbrowskiej.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu POLITYKI? O wielkiej wymianie elit w Polsce, którą planuje PiS, o strategach opozycji i jej sposobach na przetrwanie obecnych rządów, o tym, jak sobie radzi prezydent Andrzej Duda po roku od wyborów.

A ponadto: skąd się bierze wielka skłonność Polaków do kupowania tzw. suplementów diety i czy rzeczywiście specyfiki te wspomagają zdrowie, o hucznym otwarciu świątyni ojca Rydzyka, o castingu na rolę Jana Pawła II w planowanym musicalu poświęconym tej postaci. I jeszcze kilka artykułów: o deskolotkach i innych miejskich pojazdach przyszłości, o robieniu filmów na podstawie znanych gier komputerowych i o piratowaniu transmisji sportowych.

Najnowsza POLITYKA jest bardzo różnorodna, każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie, wyżej wymieniłem tylko niektóre pozycje.

Polecam też film „Moja matka”, jaki dołożyliśmy do części nakładu naszego tygodnika, obraz Nanniego Morettoego, świetnego reżysera, moralisty, nazywanego włoskim Woodym Allenem. To znakomite, poruszające kino. Gorąco zachęcam.

Życzę miłej lektury i oglądania!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną