Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Duma i upojenie

Mecz Polska-Francja w turnieju przedolimpijskim siatkarzy.
Czego Słowianin nie wymyśli? Są rodacy z czerwono-białymi rogami wikingów. Jest smok, do zdjęć pozuje król Jagiełło – wiadomo, pobił Krzyżaków.Clement Mahoudeau/IP3 Press/MAXPPP/Forum Czego Słowianin nie wymyśli? Są rodacy z czerwono-białymi rogami wikingów. Jest smok, do zdjęć pozuje król Jagiełło – wiadomo, pobił Krzyżaków.

Z parkietu „kurwy” sypią się jak grad. Co znaczy ta k...? – pyta jeden komentator francuski drugiego. Ten, widać świadom rzeczy, przymruża wesoło jedno oko: „To takie zawołanie wojenne Polaków...”.

16 czerwca 2016 r., mecz Polska-Niemcy, tym razem w ramach mistrzostw Europy na Stade de France w Paryżu. Wybieramy się w trójkę, z synami. Mam na sobie biały T-shirt, niestety z logo jakiejś firmy budowlanej, czerwoną kurtkę i oczywiście obowiązkowy szalik, Olaf koszulkę z orłem, czerwoną wiatrówkę i szalik, Roland niedbale tylko narodową koszulkę, za to butelkę wódki z coca-colą w kieszeni.

Polityka 27.2016 (3066) z dnia 28.06.2016; Felietony; s. 96
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021