Kraj

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP, ale jeszcze zostaje

Bartosz Krupa / EAST NEWS
Rada Mediów Narodowych zdymisjonowała szefa publicznej telewizji już na pierwszym swoim posiedzeniu.

Decyzja RMN jest mocno zaskakująca – nic nie wskazywało na to, że jej inauguracyjne spotkanie z szefami mediów publicznych (TVP, Polskie Radio, PAP) zakończy się dymisją któregokolwiek z nich.

Rada Mediów Narodowych uchwaliła, że jej uchwała ze wczesnych godzin popołudniowych nie wchodzi w życie od razu, ale dopiero po rozstrzygnięciu konkursu na nowego prezesa TVP. Rozstrzygnięcia konkursowe muszą zapaść najpóźniej w połowie października. Oznacza to tyle, że Jacek Kurski do tego czasu nadal pozostaje prezesem TVP. 

Wniosek o odwołanie Kurskiego złożyła Joanna Lichocka (posłanka PiS). Poparli ją szef RMN Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk (oboje również z PiS) i Juliusz Braun (wskazany przez PO). Od głosu wstrzymał się przedstawiciel Kukiz’15 Grzegorz Podżorny. Lichocka uzasadniła swój wniosek złą sytuacją finansową TVP oraz spadającą oglądalnością.

O tym, że Jacek Kurski nie może być pewny utrzymania stanowiska, mówiło się od pewnego czasu. Nie było tajemnicą, że jest skonfliktowany z Krzysztofem Czabańskim, który chciał mieć wpływ na telewizję.

Jacek Kurski kierował telewizją od stycznia tego roku. 

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną