Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Czy zabiją polski rząd

Mizerski na bis

Polityka
Antyrządowe media straszą wakacyjnym najazdem polskiego chama spod znaku 500+ na bałtyckie plaże, tymczasem prawdziwe zagrożenia próbuje się zamieść pod dywan.

Jak przekonuje w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” b. działacz opozycyjny i wydawca Piotr Jegliński, największe zagrożenia dotyczą rządu Beaty Szydło, z istnieniem którego „nie może się pogodzić wiele sił na świecie”. Dlatego, powiada, agresja wobec tego rządu będzie narastała na wielu poziomach. Jednocześnie z różnych zagranicznych ośrodków płyną straszliwe zagrożenia dla całego narodu. „Widzimy, co się dzieje w sferze kultury i cywilizacji. Stale nas testują np. promując agresywny homoseksualizm, eutanazję” – wylicza.

Moim zdaniem samym homoseksualizmem i eutanazją nas nie wezmą, ale oczywiście mogą ideowo osłabić. Zresztą Jegliński nie ma wątpliwości, że na homoseksualizmie i eutanazji się nie skończy, że będą nas testować dalej, dlatego trzeba mieć oczy dookoła głowy. Uważać muszą zwłaszcza ludzie w rządzie, przeciwko którym już sięga się po sprawdzone metody esbeckie. Najlepszy przykład to „kolportowanie zgrabnie napisanych pseudoanaliz wymierzonych w Mateusza Morawieckiego, z których ma wynikać, że działa on w jakimś spisku z III RP”.

Wiadomo, że Morawiecki nie jest celem przypadkowym, gdyż dotyka sfer gospodarczych opanowanych przez różne służby, dlatego Jegliński bardzo się o niego boi. „Także o jego zdrowie i życie”. Poza tym lojalnie ostrzega: „jest ryzyko, że powtórzy się tragedia 10 kwietnia”. W jakim sensie? „W sensie pytania, kto przygotował Smoleńsk. Łatwo wszystko zrzucać na Rosjan, ale trzeba powiedzieć, że tu, u nas, też mogły być źródła, też można było nad tym pracować”.

Na razie do kolejnej tragedii nie doszło, ale pewne gry polegające na „próbach skłócenia, tworzenia frakcji i wmawiania różnych rzeczy” już się zaczęły.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy zabiją polski rząd"
Reklama