Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Czy zabiją polski rząd

Mizerski na bis

Polityka
Antyrządowe media straszą wakacyjnym najazdem polskiego chama spod znaku 500+ na bałtyckie plaże, tymczasem prawdziwe zagrożenia próbuje się zamieść pod dywan.

Jak przekonuje w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” b. działacz opozycyjny i wydawca Piotr Jegliński, największe zagrożenia dotyczą rządu Beaty Szydło, z istnieniem którego „nie może się pogodzić wiele sił na świecie”. Dlatego, powiada, agresja wobec tego rządu będzie narastała na wielu poziomach. Jednocześnie z różnych zagranicznych ośrodków płyną straszliwe zagrożenia dla całego narodu. „Widzimy, co się dzieje w sferze kultury i cywilizacji. Stale nas testują np. promując agresywny homoseksualizm, eutanazję” – wylicza.

Moim zdaniem samym homoseksualizmem i eutanazją nas nie wezmą, ale oczywiście mogą ideowo osłabić. Zresztą Jegliński nie ma wątpliwości, że na homoseksualizmie i eutanazji się nie skończy, że będą nas testować dalej, dlatego trzeba mieć oczy dookoła głowy. Uważać muszą zwłaszcza ludzie w rządzie, przeciwko którym już sięga się po sprawdzone metody esbeckie. Najlepszy przykład to „kolportowanie zgrabnie napisanych pseudoanaliz wymierzonych w Mateusza Morawieckiego, z których ma wynikać, że działa on w jakimś spisku z III RP”.

Wiadomo, że Morawiecki nie jest celem przypadkowym, gdyż dotyka sfer gospodarczych opanowanych przez różne służby, dlatego Jegliński bardzo się o niego boi. „Także o jego zdrowie i życie”. Poza tym lojalnie ostrzega: „jest ryzyko, że powtórzy się tragedia 10 kwietnia”. W jakim sensie? „W sensie pytania, kto przygotował Smoleńsk. Łatwo wszystko zrzucać na Rosjan, ale trzeba powiedzieć, że tu, u nas, też mogły być źródła, też można było nad tym pracować”.

Na razie do kolejnej tragedii nie doszło, ale pewne gry polegające na „próbach skłócenia, tworzenia frakcji i wmawiania różnych rzeczy” już się zaczęły.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy zabiją polski rząd"
Reklama