Kraj

Co politycy PiS mówili po premierze „Smoleńska” [WIDEO]

Smoleńsk-film / Facebook
Jeśli ktoś ma pięć szarych komórek i nie stara się siebie oszukiwać, to wie, co się wydarzyło w Smoleńsku – uważa Ryszard Makowski, satyryk.

Państwowa Komisji Badania Wypadków Lotniczych udowodniła, że katastrofa prezydenckiego Tupolewa 10 kwietnia 2010 roku była spowodowana serią błędów załogi i osób odpowiadających za lot. Jednak Prawo i Sprawiedliwość buduje własną narrację, którą opiera nie na dowodach, ale na negacji tego, co ustaliła komisja. Promocji teorii spiskowych służy długo wyczekiwany „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego, którego premiera odbyła się w ostatni poniedziałek. 

„Wiemy tylko, że byliśmy oszukiwani, a wersja, która była nam podawana i przez stronę rosyjską, i polską, ma się nijak do prawdy” – mówiła na premierze filmu Antoniego Krauzego poseł PiS, Jan Żaryn. 

Zobacz całą relację z premiery „Smoleńska” w Operze Narodowej:

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną