Kraj

Frankowicze protestują. Uważają, że prezydent nie spełnił obietnic z kampanii [WIDEO]

Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W sobotę na ulice Warszawy wyszli frankowicze, rozczarowani zaprezentowanym przed miesiącem przez prezydenta Andrzeja Dudę projektem tzw. ustawy frankowej.

Protestujący uważają, że prezydent nie dotrzymał obietnic złożonych im podczas kampanii wyborczej. Przed rokiem w Żyrardowie Andrzej Duda mówił, że osoby, które kredyty w walutach obcych powinny być spłacane po kursie, po jakim były brane, bo „na takie warunki ci ludzie tak naprawdę się godzili”.

– Były słowa, były obietnice, wszystko jest nagrane. Pinokio, nasz prezydent okazał się kłamcą. Poświęcił elektorat dla 500 plus i dla Mieszkania plus – mówił jeden z uczestników demonstracji.

Liczyliśmy, że prezydent nam pomoże. Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Nie wiem, co się z nami stanie – mówiła inna uczestniczka.

Sobotni protest zorganizowało stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”, zrzeszające osoby, które mają zaciągnięte kredyty w walutach obcych.

Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną