Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Frankowicze protestują. Uważają, że prezydent nie spełnił obietnic z kampanii [WIDEO]

Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W sobotę na ulice Warszawy wyszli frankowicze, rozczarowani zaprezentowanym przed miesiącem przez prezydenta Andrzeja Dudę projektem tzw. ustawy frankowej.

Protestujący uważają, że prezydent nie dotrzymał obietnic złożonych im podczas kampanii wyborczej. Przed rokiem w Żyrardowie Andrzej Duda mówił, że osoby, które kredyty w walutach obcych powinny być spłacane po kursie, po jakim były brane, bo „na takie warunki ci ludzie tak naprawdę się godzili”.

– Były słowa, były obietnice, wszystko jest nagrane. Pinokio, nasz prezydent okazał się kłamcą. Poświęcił elektorat dla 500 plus i dla Mieszkania plus – mówił jeden z uczestników demonstracji.

Liczyliśmy, że prezydent nam pomoże. Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Nie wiem, co się z nami stanie – mówiła inna uczestniczka.

Sobotni protest zorganizowało stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”, zrzeszające osoby, które mają zaciągnięte kredyty w walutach obcych.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną