Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Zbliża się czas Wielkiej Pokuty. Już 15 października, w wigilię rocznicy wyboru Jana Pawła II, na Jasnej Górze rodacy będą mogli wyznać grzechy i błagać o przebaczenie. Maciej Bodasiński, jeden z pomysłodawców spotkania, w „Naszym Dzienniku”: „Uczynimy to z nadzieją, że podjęta przez nas pokuta, która jest drogą do miłosierdzia, przemieni nasze rodziny, społeczeństwo, cały Naród”.

Lech Dokowicz, drugi współorganizator Wielkiej Pokuty, na pytanie „Gazety Polskiej Codziennie”, za jakie grzechy Polacy powinni przepraszać Boga? „Pierwszy – to udział w komunizmie… Drugi – zabijanie dzieci nienarodzonych… Trzeci – bałwochwalstwo, czyli służba obcym bożkom. Osłabiony komunizmem i grzechami przeciw życiu naród zaczął być podatny na fałszywych bożków: religie Wschodu, techniki ezoteryczne i okultystyczne, materializm”.

Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, w tygodniku „wSieci” wspominał wakacyjne żeglowanie z Jarosławem Kaczyńskim po Zalewie Szczecińskim: „Mogę panu powiedzieć, że jednym z wiodących tematów rozmów, kiedy płynęliśmy Kanałem Piastowskim, było to, czy po wypłynięciu na zalew płyniemy bokiem do fali, czy sztormujemy dziobem… Poszliśmy dziobem na falę, a potem wyszła tęcza. Jak w polityce!”.

Z kolei w „Do Rzeczy” Brudziński zdementował pogłoski o tym, że Adam Hofman wraca do łask prezesa: „Praktycznie codziennie jestem na Nowogrodzkiej, a Adama Hofmana nie widziałem od miesięcy. Wiem, że wybrał inną drogę. Realizuje się w biznesie. Wierzę, że uczciwie”.

Polityka 39.2016 (3078) z dnia 20.09.2016; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama