Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polityka i obyczaje

Polityka

Władysław Frasyniuk dla portalu koduj24 pl: „Najgorsze wyjście to wybór świętego spokoju. (…) święty spokój jest nawozem dla wszystkich totalitarnych władz, więc apeluję: nie dajcie z siebie zrobić nawozu dla pisowskiej formacji, która na końcu tylko się wami pożywi”.

W rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” wicepremier Mateusz Morawiecki zaryzykował, podając jakiś konkret: „Mamy kilka priorytetów: transport elektryczny, odbudowa przemysłu stoczniowego, transportu szynowego. Wiem, że będę z ich realizacji rozliczany. Jeśli na przykład za trzy lata przynajmniej dziesięć dużych polskich miast nie będzie miało w większości autobusów elektrycznych, to znaczy, że wynik nie jest dobry”. Pożyjemy, zobaczymy.

Socjolog dr hab. Jan Sowa, reprezentujący partię Razem, przekonuje w „Przeglądzie”: „Zarówno KOD, jak i PiS mają pewne fałszywe jednolite figury. KOD – społeczeństwo obywatelskie, a PiS – naród. (…) Moim zdaniem po obu stronach chodzi o zamaskowanie wyzysku. (…) Członkowie KOD nie są z zasady źli, oni po prostu żyją w ułudzie, nie rozumieją, w jaki sposób funkcjonuje państwo. (…) Moim zdaniem utrzymywanie równego dystansu do KOD i obecnie rządzących jest dobrym posunięciem partii Razem”.

W wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność” fizyk jądrowy z UW Julian Srebrny zauważa: „nieszczęściem naszych uczelni jest, że aż 35 proc. funduszy, które ministerstwo im daje, zależy od liczby studentów. Wobec tego przyjmuje się wszystkich jak leci, a to obniża poziom. Ministerstwo po długich naciskach obiecało, że ten czynnik przy rozdziale pieniędzy będzie wynosił nie 35, a 20 proc.

Polityka 40.2016 (3079) z dnia 27.09.2016; Felietony; s. 114
Reklama