Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Agenci w czerni

Mizerski na bis

Polityka
Autorytety moralne związane z obecną władzą ostrzegają, że Czarny Protest kobiet uruchomił w społeczeństwie ciemne moce.

Aktor Jerzy Zelnik podejrzewa, że są to moce nieludzkie. „Można chyba mówić o jakimś odczłowieczeniu tych kobiet”– wyrokuje. Do czego są zdolne odczłowieczone kobiety, które w dodatku „ogarnęła wściekłość wobec prawdy i dobra” – wiadomo. Dlatego politycy PiS podobnie jak Jerzy Zelnik uważają, że trzeba się zająć ponownym uczłowieczeniem tych kobiet, zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia.

Uczłowieczyć grupę wymachujących parasolkami Polek wściekających się na prawdę i dobro nie będzie łatwo. Ale próbować trzeba, np. aplikując im jeszcze więcej dobra, jakim jest prawda. Z pomocą przychodzi tu Jan Pietrzak, który całą prawdę zna od dawna i właśnie postanowił ogłosić ją w wywiadzie dla portalu „Fronda”.

Niestety, nie ma nam do zakomunikowania rzeczy wesołych. Powiedzmy sobie szczerze: są to rzeczy, które rozumnemu człowiekowi trudno pojąć i po usłyszeniu których rozumny człowiek nie ma ochoty z Janem Pietrzakiem dyskutować, ma za to ochotę popukać się w głowę. Co zresztą chyba Pietrzaka nie zaskakuje, gdyż, jak twierdzi, w Polsce działają „specjalne grupy agentów, którzy doprowadzają do sytuacji, gdy Polacy nie mogą ze sobą normalnie porozmawiać”.

Zdaniem Pietrzaka zawziętość agentów w niepozwalaniu na porozumiewanie się Polaków, „to fragment wojny hybrydowej z Polską”. Wojny polegającej „na nieustannym podgrzewaniu atmosfery, skłócaniu Polaków”, a wywołanej przez poprzebierane na czarno kobiety i mężczyzn udających Polaków. Są to ludzie „wściekli, nienawistni i obłąkani, którzy nie pozwalają rozmawiać, a jedynie sieją nienawiść. Takie mają zresztą polecenie” – wyjaśnia satyryk, stawiając zdezorientowanego czytelnika w dwuznacznej sytuacji, w której nie wie on, czy ma się śmiać czy płakać.

Polityka 42.2016 (3081) z dnia 11.10.2016; Felietony; s. 107
Oryginalny tytuł tekstu: "Agenci w czerni"
Reklama