Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Towarzystwo Dziennikarskie ws. Polskiego Radia: apelujemy o ochronę mediów publicznych

Leszek Zych / Polityka
Prezes Polskiego Radia, grozi sankcjami dyscyplinarnymi pracownikom, którzy krytykują jej politykę programową i personalną.

Na protest ponad 120 pracowników Polskiego Radia S.A. w obronie wolności słowa, rzetelności i niezależności dziennikarskiej kierownictwo Polskiego Radia odpowiedziało represjami. Objęły one działaczy związkowych, którzy współorganizowali akcję. Dyscyplinarnie zostali zwolnieni z pracy Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz.

Prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk-Żyła publicznie grozi sankcjami dyscyplinarnymi pracownikom, którzy krytykują jej politykę programową i personalną. Na nic zdał się apel Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał, że „odsuwanie od anteny i zwalnianie z pracy pracowników mediów publicznych może spowodować naruszenie wolności słowa”.

Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do central związkowych i organizacji środowisk twórczych o obronę ludzi mediów publicznych, wolności związkowych i wolności słowa.

Towarzystwo Dziennikarskie

 

 

Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną