Kraj

Towarzystwo Dziennikarskie ws. Polskiego Radia: apelujemy o ochronę mediów publicznych

Leszek Zych / Polityka
Prezes Polskiego Radia, grozi sankcjami dyscyplinarnymi pracownikom, którzy krytykują jej politykę programową i personalną.

Na protest ponad 120 pracowników Polskiego Radia S.A. w obronie wolności słowa, rzetelności i niezależności dziennikarskiej kierownictwo Polskiego Radia odpowiedziało represjami. Objęły one działaczy związkowych, którzy współorganizowali akcję. Dyscyplinarnie zostali zwolnieni z pracy Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz.

Prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk-Żyła publicznie grozi sankcjami dyscyplinarnymi pracownikom, którzy krytykują jej politykę programową i personalną. Na nic zdał się apel Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał, że „odsuwanie od anteny i zwalnianie z pracy pracowników mediów publicznych może spowodować naruszenie wolności słowa”.

Towarzystwo Dziennikarskie apeluje do central związkowych i organizacji środowisk twórczych o obronę ludzi mediów publicznych, wolności związkowych i wolności słowa.

Towarzystwo Dziennikarskie

 

 

Reklama

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną